Cep Telefonu Yasak!Bu yıl yapılacak ÖSS sınavında bazı değişiklikler var. En önemli değişikliklerden biri “Cep telefonu ile gelen adaylar sınava alınmayacak!

ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan bu konuda öğrencileri uyarıyor,

Bu senenin en önemli konusu, cep telefonu ile sınava gelmeyiniz. Çünkü cep telefonları ile baş edemiyoruz. Bir binada bin kişi sınava giriyorsa hepsi cep telefonu ile geliyor. Oradaki yetkililerin bu telefonları teslim alması, emanete koyması ve sonra karıştırmadan vermesi gerekiyor. Binbir türlü zorluk çıkıyor. Bazı adaylar telefonlarını vermeden içeri giriyor. Teknoloji günümüzde maalesef iyi yönlerinin yanı sıra kötü amaçla da mesela kopya çekmek için de kullanılabiliyor. Onun için bu sene cep telefonu ile sınava gireceğiniz binaya gelmek yasak. Cep telefonu ile gelirseniz sizi binaya almayabilirler. Emanete de almayacaklardır.

Yazιnιn devamιnι oku »

OKS‘ye ve aynı zamanda Polis Koleji Aday Tespit Sınavı‘na girmek isteyen öğrencilerin kafasına takılan sorular var; iki sınavda bu yıl 8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak.

OKS ile Polis Koleji sınavları aynı tarihte yapılıyoya, aynı saatte mi? OKS’ye girebilecek miyim?

Ben 8. sınıf ögrencisiyim. OKS ile polis kolej sınavları aynı tarihte yapılıyor, ben sınava nasıl girecem? İkisine de aynı gün bu nasıl olacak!

Polis Koleji’ne girmek için neler ve neden OKS aynı gün oluyor?

Yazιnιn devamιnι oku »

MTSSMEB 16 Şubat 2008 tarihinde yapılan MTSS sınavının sonuçlarını daha önceden 3 Mart 2008 tarihinde açıklayacağını duyurmuştu, bknz 2008 Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS) Uygulama Takvimi

Ancak dün binlerce aday internetin başında heyacanla sonuçların açıklanmasını beklemelerine rağmen MEB ne sonuçları açıkladı ne de herhangi bir açıklama yaptı. Bu durum adayları büyük bir hayal kırıklığına uğratmakla birlikte, adayların tepkisini de çekti.

Yazιnιn devamιnι oku »

Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavı 24 Şubat 2008 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Van il merkezlerinde yapıldı.

İki ayrı A ve B kitapçık şeklinde, her bir kitapçıkta toplam 140 sorunun sorulduğu sınavda adaylara 140 dakika süre verildi.

Yazιnιn devamιnι oku »