Polis

2009 Polis Koleji Giriş Sınavı kılavuzu yayınlandı. 8. Sınıf öğrencileri sınava hazır mısınız? Haydi Ankara’ya, Bursa’ya…. 😉

Yazιnιn devamιnι oku »

bc-polis.jpgEmniyet Genel Müdürlüğü, Polislik Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru ilanı yayınlandı. En az 4 yıllık üniversite mezunlarının başvurabileceği POMEM‘e 8.500 kişi alınacak.

Polis okuluna başvuru için, 2007 ve 2008 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS P3) puan türünden (65.000) ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. Toplam 8.500 kişinin alınacak ve kontejanın 8.100’ü erkek, 400 adeti bayanlar için ayrılmış durumda.

Yazιnιn devamιnι oku »

OKS‘ye ve aynı zamanda Polis Koleji Aday Tespit Sınavı‘na girmek isteyen öğrencilerin kafasına takılan sorular var; iki sınavda bu yıl 8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak.

OKS ile Polis Koleji sınavları aynı tarihte yapılıyoya, aynı saatte mi? OKS’ye girebilecek miyim?

Ben 8. sınıf ögrencisiyim. OKS ile polis kolej sınavları aynı tarihte yapılıyor, ben sınava nasıl girecem? İkisine de aynı gün bu nasıl olacak!

Polis Koleji’ne girmek için neler ve neden OKS aynı gün oluyor?

Yazιnιn devamιnι oku »

Polis Kolejiİlköğretim 8. sınıftan sonra Polis Koleji’ne girmek isteyenler, işte sınav takvimi.

Yazιnιn devamιnι oku »

Polis KolejiPolis Koleji‘ne girmek isteyen öğrenciler bunları bilmenizde fayda var.

Polis Kolejlerine öğrenci alımı iki ayrı sınavla yapılmaktadır.

  • Polis Koleji Aday Tespit Sınavı, MEB tarafından OKS sınavı ile birlikte yapılmaktadır.
  • Polis Koleji Giriş Sınavı, Polis Koleji Aday Tespit Sınavı’nda başarılı olanlar katılılır. Her yıl Ağustos ayı içerisinde Ankara Polis Koleji Müdürlüğü’nde yapılır. Üç ayrı sınavdan oluşmaktadır
    • Polis Kolejine Giriş Sınavı Mülakat
    • Beden Eğitimi
    • Yazılı (test)

Yazιnιn devamιnι oku »