kara-kuvvetleri-komutanligi.JPGKara Harp Okulu Komutanlığı 2010 yılı öğrenci temin faaliyeti kapsamında ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılacak adayların sınav tarihlerini ve konu ile ilgili açıklamaları belli oldu.

Yazιnιn devamιnι oku »

uzman-erbas-alimi.jpgHava Astsubay MYO (Meslek Yüksek Okulu); Hava Kuvvetleri Komutanlığının Astsubay ihtiyacını karşılayan yatılı bir askerî eğitim-öğretim kurumudur.

2010 Yılı Hava Astsubay MYO başvuruları 05 Nisan – 18 Haziran 2010 tarihlerinde yapılacaktır.

Yazιnιn devamιnι oku »

deniz-kuvvetleri-subay.jpgDeniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) 2010 yılı sözleşmeli subay alımları için başvurular başladı.

Giriş koşullarını taşıyan adaylar, başvurularını 12 Nisan – 10 Mayıs 2010  tarihleri arasında postayla veya şahsen “Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, İnsan Kaynakları Değerlendirme Grup Başkanlığı Beylerbeyi / İSTANBUL” adresine yapacaklar.

Yazιnιn devamιnι oku »

İlkokulMEB ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için yeni kıyafetler hazırladı ve sitesinde duyurdu. İlkokullardaki mavi önlükler tarih oluyor. Bizim zamanımızda kara önlükler vardı. Sonra çıktı bu mavi, pembe önlükler. Şimdi de hazırlanan kıyafetler öyle görünüyor ki halihazırda bazı özel okulların uyguladığı kıyafet sistemine benziyor. Yani bu yeni kıyafetlere “kolejli” diyebiliriz.

Yazιnιn devamιnι oku »

LamaMEB 8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak OKS sınavı ve 6. ve 7. sınıfların 21-22 Haziran 2008 tarihilerinde gireceği SBS sınavı hakkında bir açıklama yaptı.

Bakanlığımıza intikal eden bilgilerden, söz konusu sınavlara girecek olan adayların nüfus cüzdanlarında T.C. Kimlik numarası ile resim bulunup bulunmaması konusunda kamuoyunda yoğun endişelerin yaşandığı anlaşılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesi Madde-10 1 bendinde “15 yaşından küçük, adayların nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. kimlik numarası olma zorunluluğu aranmaz, ancak resimli öğrenci kimlik belgesi istenir” denmektedir.

Yazιnιn devamιnι oku »

Kara AstsubayKKK (Kara Kuvvetleri Komutanlığı) her yıl ÖSS sonuçlarına göre Balıkesir Astsubay MYO için öğrenci almaktadır. Başvurular her yıl Nisan – Mayıs aylarında yapılmaktadır.

Görünen o ki internetten başvuru imkânı yok. Başvuru ve kayıt kabul için iletişim bilgileri,

Yazιnιn devamιnι oku »