Jip2015 YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) soruları ve cevapları açıklandı.

Öğrenmek için:

Yazιnιn devamιnι oku »

 SoruSon yapılan YGS’de kaç soru iptal edildi bilen var mı?

ÖSYM YGS’de iptal edilen Türkçe sorusunun, tüm adaylar tarafından doğru yanıtlandığı kabul edilerek, puanların hesaplandığını bildirdi.

Yazιnιn devamιnι oku »

2010-kpds-soru.jpg2010 yılı KPDS ilkbahar dönemi  sınavı 2 Mayıs 2010 tarihinde yapıldı.

Sınav İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Yunanca dillerinde yapıldı.

ÖSYM soru ve cevapları yayınladı.

Yazιnιn devamιnι oku »

kpds-2010-ingilizce.jpg2010 yılı ilkbahar dönemi KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) 02 Mayıs 2009 tarihinde yapıldı. Çeşitli dillerde toplam üç saat boyunca adaylar 100 soruyu cevapladılar. ÖSYM KPDS soru ve cevaplarını yayınladı.

Yazιnιn devamιnι oku »

oss-test-alanlari.jpgÖSYM liselerin 4 yıla çıkartılması ve ders müfredatlarının değişmesi sebebiyle 2009 yılında yapılacak olan Üniversite Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) soruların çıkacağı konu ağırlıklarını duyurdu.

2009 yılı Testlerin kapsamları şu şekilde olacak;

Yazιnιn devamιnι oku »

Dikkat!2008 yılı Ekim dönemi ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) 12 Ekim 2008 tarihinde yapıldı. ÜDS Sosyal Bilimler, ÜDS Fen Bilimleri ve ÜDS Sağlık Bilimleri alanlarında, Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde 80 sorunun sorulduğu sınavlara ait soru ve cevapları aşağıdaki linklerden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yazιnιn devamιnι oku »

2008-kpss-sorulari.jpg2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı( KPSS) ortaöğretim ve önlisans sınavı 21 Eylül 2008 pazar günü yapıldı.

KPSS sınavı soru ve cevapları aşağıdaki linklerden görebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

Top ve BoğaOrtaöğretim ve Önlisans Mezunları için KPSS sınavı 21 Eylül 2008 Pazar günü yapıldı. Sınavda sorulan en ilginç sorulardan biri “2008 Avrupa Futbol Şampiyonasında hangi ülke şampiyon oldu?

Yazιnιn devamιnι oku »

bc-ehliyet-sinavi.jpg23 Ağustos 2008 tarihinde yapılan Ehliyet Sınavı (MTSS-Motorlu Taşıt Sürücü Sınavı) soru ve cevapları yayınlandı.

Test sorularını ve cevaplarını bilgisayarınıza indirerek kontrol edebilir ve puanınızı tahmin edebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

Sevimli ŞapkaKPSS Ortaöğretim / Önlisans sınavı 21 Eylül 2008 tarihinde yapılacak.

Çalışan adaylar hazılar, çalışmayan şanslarını deneyecekler 🙂

Damacana 2 yıl önce KPSS sınavına girmiş ve memur olarak çalışmaya başlamış biri olarak, önümüzdeki KPSS sınavı için soru tahmininde bulundu.

Hem daha önce de tahminlerinde başarılı olmuş. Dikkate alsanız fena olmaz 😉

Yazιnιn devamιnι oku »