2010-ygs-sonuc.jpg2010 yılı üniversite sınavı birinci aşama Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 11.04.2010 tarihinde yapıldı. Cevaplar kontrol edildi, netler çıkarıldı. Sıra sonuçlarının açıklanmasına geldi. Peki 2010 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yazιnιn devamιnι oku »

bc_osym-sinav-tarihleri.jpg2010 yılı Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) 11 Nisan 2010 tarihinde yapılacak.

Kafası karışanlar, ya da sınav saatinden emin olmak isteyenler için sınav kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek?

Yazιnιn devamιnι oku »

KPSS sınavı ortaöğretim ve önlisans mezunları için iki yılda bir, Lisans mezunları için her yıl yapılmaktadır. ÖSYM bu sene bir yenilik yaparak sitesinden yerleştirme takvimini açıklamış ve birçok kişini merakla bekledikleri, kaçırmak istemedikleri tarihleri belirlemiş. Lisans mezunları geçen yıl girdikleri sınav başarı puanıyla bir kere daha (eğer kadro yayımlanırsa) tercih yapabilecekler. Ortaöğretim ve Önlisans mezunlarıda Eylül ayında yapılacak sınavdan önce 2008 KPSS sınav başarı puanlarıyla son defa tercih yapabilecekler. 2010 yılı öngörülen 2. yerleştirme Kasım ayında yapılacağından sınava giren adaylar 2010 KPSS sınav puanlarıyla tercih yapabilecekler.

Yazιnιn devamιnι oku »

bc_osym-sinav-tarihleri.jpgHayatımız sınav…ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) 2010 yılında yapılacak sınav tarihlerini açıkladı. 2010 yılı içerisinde ÖSYM toplam 25 tane sınav yapacak. Ocak ve Şubat ve Ağustos aylarında sınav yok. Diğer aylarda ise sınavlar adayları bekliyor.

Yazιnιn devamιnι oku »

AskrelikBu yazı sadece erkek AÖF öğrencilerini ilgilendirir 🙂

Murat Abi AÖF öğrencilerinin kafasını karıştıran bir duruma açıklık getirmiş, askerlik durumu. AÖF’e devam ederken iki yıl üst üste aynı sınıfta kalırsanız askerlik durumunuz ne olur?

Yazιnιn devamιnι oku »