23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılacak TEOG sınavı öncesi MEB öğrencilere deneme sınavı hazırlamış.

Deneme sınavı, TEOG sınavı öncesi öğrencilerin heyecanını azaltmak için hazırlanmış. İsteyen herkes deneme sınavı sorularını indirerek kendisini deneyebilir.

Yazιnιn devamιnι oku »

Dershane ÖğretmeniDershanelerin kapanması epeydir gündemde ve dershane öğretmenlerinin MEB’e geçebileceğine dair söylentiler var.  6 yılı (2160) günü dolduran dershane öğretmenlerinin başvurabileceği söyleniyor. 6 yılı tamamlamış olma şartı var. Mülakat şartının da olduğu söyleniyor, mülakat konusunda kafalar karışık olabilir.

Yazιnιn devamιnι oku »

sbs-anketi.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı SBS (Seviye Belirleme Sınavı) sınavı ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitmek amacıyla anket düzenledi. Anket sayesinde SBS’nin çocukların ruh sağlığı ve sosyal ilişkileri üzerindeki etkisi araştırılacak.

Yazιnιn devamιnι oku »

MTSS14.04.2010 tarihinde yapılacak MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Sınavı) için sınava gireceğini yeri öğrenmek için T.C. kimlik numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

sbs-ek-puan.JPGMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) girecek adaylardan,  uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil eden öğrencilere “ek puan” verecek.

Yazιnιn devamιnι oku »

Bina3 Mayıs 2009 Pazar günü saat 10:00’da yapılacak PYBS (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) sınavına nerede gireceğiniz öğrenebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

Polis

2009 Polis Koleji Giriş Sınavı kılavuzu yayınlandı. 8. Sınıf öğrencileri sınava hazır mısınız? Haydi Ankara’ya, Bursa’ya…. 😉

Yazιnιn devamιnι oku »

Ders2009 SBS için başvurular 2-20 Mart arasında yapıldı ancak MEB yeni bir takvim belirledi. Başvuru yapamayan öğrenciler 6-10 Nisan 2009 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

Yazιnιn devamιnι oku »

ÇinceMEB bazı okullarda Çince eğitime başladı. Sebep Çinli turist sayısında büyük artış görülmesi ve Türkiye-Çin ticaret hacminin 15 milyar dolara ulaşması.

Gerçekten de son yıllarda Çin’in serbest pazar ekonomisine geçmesi ve ekonomosinin güçlenmesi ile Çince’ye karşı ilgini arttığını gözlemliyoruz. Tabii buradaki problem Çince öyle bize hem alfabesi ile hem de sesleri ile pek sevimli gözükmüyor.

Yazιnιn devamιnι oku »

İlkokulMEB ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için yeni kıyafetler hazırladı ve sitesinde duyurdu. İlkokullardaki mavi önlükler tarih oluyor. Bizim zamanımızda kara önlükler vardı. Sonra çıktı bu mavi, pembe önlükler. Şimdi de hazırlanan kıyafetler öyle görünüyor ki halihazırda bazı özel okulların uyguladığı kıyafet sistemine benziyor. Yani bu yeni kıyafetlere “kolejli” diyebiliriz.

Yazιnιn devamιnι oku »