KPSS sınavı ortaöğretim ve önlisans mezunları için iki yılda bir, Lisans mezunları için her yıl yapılmaktadır. ÖSYM bu sene bir yenilik yaparak sitesinden yerleştirme takvimini açıklamış ve birçok kişini merakla bekledikleri, kaçırmak istemedikleri tarihleri belirlemiş. Lisans mezunları geçen yıl girdikleri sınav başarı puanıyla bir kere daha (eğer kadro yayımlanırsa) tercih yapabilecekler. Ortaöğretim ve Önlisans mezunlarıda Eylül ayında yapılacak sınavdan önce 2008 KPSS sınav başarı puanlarıyla son defa tercih yapabilecekler. 2010 yılı öngörülen 2. yerleştirme Kasım ayında yapılacağından sınava giren adaylar 2010 KPSS sınav puanlarıyla tercih yapabilecekler.

Yazιnιn devamιnι oku »

Oraya mı Buraya mı?2008 KPSS sınavlarının tamamlanmasından sonra – 28-29 Haziran 2008 KPSS Lisans ve 21 Eylül 2008 Ortaöğretim/Önlisans – adaylar soruyorlar,

2009 yılında yapılacak KPSS’ye girerek puanımı yükseltebilir miyim?

Açıklamaya çalışalım, niye basit olmaz bu işler!

Yazιnιn devamιnι oku »

2008-kpss-sorulari.jpg2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı( KPSS) ortaöğretim ve önlisans sınavı 21 Eylül 2008 pazar günü yapıldı.

KPSS sınavı soru ve cevapları aşağıdaki linklerden görebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

Top ve BoğaOrtaöğretim ve Önlisans Mezunları için KPSS sınavı 21 Eylül 2008 Pazar günü yapıldı. Sınavda sorulan en ilginç sorulardan biri “2008 Avrupa Futbol Şampiyonasında hangi ülke şampiyon oldu?

Yazιnιn devamιnι oku »

Kırmızı Ayakkabı21 Eylül 2008 Pazar günü ortaöğretim ve önlisans (Meslek Yüksek Okulu) mezunları için KPSS sınavı yapılacak.

Ortaöğretim mezunları sınavı saat 9:30, önlisans mezunları sınavı saat 14:30’da yapılacak. Aman yanlış olmasın!

Yazιnιn devamιnι oku »

Sevimli ŞapkaKPSS Ortaöğretim / Önlisans sınavı 21 Eylül 2008 tarihinde yapılacak.

Çalışan adaylar hazılar, çalışmayan şanslarını deneyecekler 🙂

Damacana 2 yıl önce KPSS sınavına girmiş ve memur olarak çalışmaya başlamış biri olarak, önümüzdeki KPSS sınavı için soru tahmininde bulundu.

Hem daha önce de tahminlerinde başarılı olmuş. Dikkate alsanız fena olmaz 😉

Yazιnιn devamιnι oku »

bc-kpss.jpgÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 tarihinde KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) lisans mezunları için yapılan sınavın sonuçları açıklandı.

Yazιnιn devamιnι oku »

BilardoÖSYM 28 – 29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan lisans mezunları için KPSS sınavının soru ve cevaplarını yayınladı.

Yazιnιn devamιnι oku »

OkNetci uzun uzun KPSS için ÖSYM’nin sitesinden kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır anlattı.

Yazιnιn devamιnι oku »