Bina3 Mayıs 2009 Pazar günü saat 10:00’da yapılacak PYBS (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) sınavına nerede gireceğiniz öğrenebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

DomatesSon defa yapılacak OKS‘ye sayılı günler kaldı. Bu yılki 8. sınıf öğrencileri OKS’ye giren son öğrenciler olacak.

8 Haziran 2008 Pazar günü yapılacak OKS’ye nerede gireceğinizi MEB’in İlköğretim Veli Bilgilendirme Sistemi‘ni kullanarak öğrenebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

SoruÖSS yaklaşıyor, sadece 16 gün kaldı.

Adayların bir kısmının eline ÖSS Giriş Belgesi posta yoluyla ulaştı. Bir çokları da postayla giriş belgesi gelmeden önce internetten öğrenirim diyerek ÖSYM’nin ÖSYM Aday İşlemleri sitesine başvurdu.

Ancak çok büyük bir kafa karışıklığı var. Adaylar siteden Sına Tarihi, Sınav Saati, Salon No, Salon Sıra No bilgilerini öğreniyorlar ancak hangi şehirde ve hangi okulda gireceklerini öğrenemiyorlar!

Teknobaz‘ın ÖSYM: Sınav Yerinizi Öğrenin yazısında bu dertten muzdarip bir çok aday dertleşiyor.

Ve bazı adaylar sorunun cevabını buldular. Sorunun cevabı bulundu ama ÖSS gibi hayatî bir konuda ÖSYM’nin adayların bu kadar kafalarını karıştırması da düşündürücü!

Yazιnιn devamιnι oku »

Vosvos19 Nisan 2008 tarihinde sınava girecek şoför adayları sınav yerinizi MEB’in sitesinden öğrenebilirsiniz. Sınav yerini öğrenmek için üç seçenek var;

Yazιnιn devamιnι oku »

TC Kimlik Numaranızı kullanarak 4 Mayıs 2008 tarihinde yapılacak DPY-B (Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) sınav yerinizi öğrenebilirsiniz. Bu sınav sadece 5, 9, 10 ve 11. sınıflar için…

Yazιnιn devamιnι oku »