MTSSMEB 16 Şubat 2008 tarihinde yapılan MTSS sınavının sonuçlarını daha önceden 3 Mart 2008 tarihinde açıklayacağını duyurmuştu, bknz 2008 Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS) Uygulama Takvimi

Ancak dün binlerce aday internetin başında heyacanla sonuçların açıklanmasını beklemelerine rağmen MEB ne sonuçları açıkladı ne de herhangi bir açıklama yaptı. Bu durum adayları büyük bir hayal kırıklığına uğratmakla birlikte, adayların tepkisini de çekti.

Yazιnιn devamιnι oku »

MTSS16 Şubat 2008 tarihinde saat 11:00’de yapılan MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Sınavı) – kısaca ehliyet sınavı – sonuçları bugün 3 Mart 2008 tarihinde açıklanacak, ama daha MEB internet sitesine sonuçları koymadı.

16 Şubat 2008 ehliyet sınavı sonuçlarını TC. kimlik numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. Sonuçlar bu sayfada yayınlanacak, MTSS (Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı)

Yazιnιn devamιnι oku »

MEB bugün İl Millî Eğitim Müdürlüklürine gönderilen bir yazı ile SBS ve DPY-B sınavlarının başvuru tarihini 29.Şubat.2008‘e kadar uzattı.

Yazιnιn devamιnι oku »

MTSSTeknobaz 16 Şubat 2008 tarihinde yapılan MTSS sorularını yayınlamış.

Ehliyet sınavında A1, A2, B, C, D, E, F, G, H sertifika türlerinde olmak üzere ayrı ayrı Y ve Z soru kitapçıklarında sınav gerçekleştirildi.

Soru kitapçıklarında, İlk Yardım, Trafik ve Çevre Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi konularından toplam 120 soru soruldu ve adaylara tanınan süre 150 dakikaydı.

Soruları bilgisayarınıza PDF formatında indirerek cevaplarını kontrol edebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »