kara-kuvvetleri-komutanligi.JPGKara Harp Okulu Komutanlığı 2010 yılı öğrenci temin faaliyeti kapsamında ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılacak adayların sınav tarihlerini ve konu ile ilgili açıklamaları belli oldu.

Yazιnιn devamιnι oku »

uzman-erbas-alimi.jpgHava Astsubay MYO (Meslek Yüksek Okulu); Hava Kuvvetleri Komutanlığının Astsubay ihtiyacını karşılayan yatılı bir askerî eğitim-öğretim kurumudur.

2010 Yılı Hava Astsubay MYO başvuruları 05 Nisan – 18 Haziran 2010 tarihlerinde yapılacaktır.

Yazιnιn devamιnι oku »

deniz-kuvvetleri-subay.jpgDeniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) 2010 yılı sözleşmeli subay alımları için başvurular başladı.

Giriş koşullarını taşıyan adaylar, başvurularını 12 Nisan – 10 Mayıs 2010  tarihleri arasında postayla veya şahsen “Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, İnsan Kaynakları Değerlendirme Grup Başkanlığı Beylerbeyi / İSTANBUL” adresine yapacaklar.

Yazιnιn devamιnι oku »

uzman-erbas-alimi.jpgHava Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilmek üzere Uzman Çavuş alımları için başvurular başladı. İstihkam ve Ulaştırma sınıflarında istihdam edilecek, başvurular 16 Nisan 2010 tarihine kadar yapılabilecek.

Yazιnιn devamιnι oku »

Kara HarpKara Harp Okulu‘na başvurular 27 Nisan – 5 Haziran 2009 tarihleri arasında yapılabilicek.

  • Öncelikle 2009 ÖSS sınavına başvuru yapmış olmanız gerekir.
  • Daha sonra Kara Harp Okulu sitesinden başvuru formunu (Kara Harp Okulu Ön Kayıt Sistemi) doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

Hava AstsubayHava Astsubay MYO (Meslek Yüksek Okulu); Hava Kuvvetleri Komutanlığının Astsubay ihtiyacını karşılayan, değişik ihtisaslarda ön lisans düzeyinde teknik, akademik eğitim veren, yatılı bir askerî eğitim-öğretim kurumudur.2009 Yılı Hava Astsubay MYO başvuruları 30 Mart – 26 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacaktır.

Tüm başvurular internet üzerinden, Hava Teknik Okullar Komutanlığının (HSOTEM) internet sitesinden yapılacaktır.

Yazιnιn devamιnι oku »

UçaklarHSOTEM (Hava Teknik Okulları Komutanlığı) 2008-2009 Sözleşmeli Hava Astsubay
seçim aşamaları sonuçlarını açıkladı, TC Kimlik Numaranızı kullanarak sonuçları öğrenebilirsiniz.

Yazιnιn devamιnι oku »

Siyah KuğuKara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay MYO (Balikesir), GATA Sağlık Astsubay MYO (Ankara) ve Silahlı Kuvvetler Bando Astsubay MYO (Ankara)’ya 2008 yılında alınacak öğrenciler ÖSS’den aldıklari puana göre sıralandı ve ikinci aşama sınavlarına katılmaya hak kazanan adayların isim listesi açıklandı.

Yazιnιn devamιnι oku »

Kartal2008 ALS yazılı sınav sonuçları açıklandı, bknz 2008 ALS (Askerî Lise Sınavı) Sonuçları [ÖSYM]

Şimdi sıra diğer aşamalarda. Zaten biliyoruz ki,

Yazılı Sınavda belirlenecek baraj puanlarını aşan tüm adaylar, okula girmeye hak kazanmış sayılmazlar.

Yazιnιn devamιnι oku »

AskerÖSYM öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği 2008 Askerî Lise ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (ALS) sonuçlarını açıkladı.

TC Kimlik numarınızı girerek sonuçları öğrenebilirsiniz, buradan buyrun

2008 ALS Sonuçları (Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı)

Yazιnιn devamιnι oku »