Soru İşareti2010 yılı üniversite sınavı birinci aşama Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 11.04.2010 tarihinde yapıldı. Sınav bitti, fakat sınavda çıkan hatalı sorular gündeme geldi.

Kesin olmamakla birlikte, çünkü ÖSYM henüz kesin hatalıdır demedi ve soruları iptal etmedi.

Temel Matematik testinde 20.sorunun 2 doğru cevabı olduğu için iptal edilmesi gerektiği söyleniyor.

Yazιnιn devamιnι oku »

2010-ygs-matematik.jpg2010 yılında iki aşamalı olarak uygulanacak olan üniversite sınavının ilk aşaması olan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) bitti.İlk kez yapılan sınava 1 milyon 512 bin 450 aday katıldı.

Tek oturum olarak gerçekleştirilecek sınavda 4 test uygulandı. Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Matematik. Adaylara 160 soru yöneltildi ve 160 dakika süre verildi.

Yazιnιn devamιnι oku »

SorunsalPervin Kaplan soruyor “SBS’nin başarısızı kim?“. Pervin Kaplan ilginç bir noktaya değiniyor yoksa SBS başarısızlığı ölçen bir sınav mı?

Genelde sınavların başarıyı ölçtüğü söylenir ancak MEB’in yayınladığı 2008 SBS sonuçlarına bakıldığında öğrencilerim çoğunun başarısız olduğu görülüyor. Neden?

Yazιnιn devamιnι oku »

ODTÜ Matematik TopluluğuSevgili liseliler matematiğe ilginiz var ise ODTÜ Matematik Topluluğu‘nun düzenlediği liseler arası matematik yarışmasına katılabilirsimiz. Ama maalesef sadece Ankara’daki merkez ilçeye bağlı liseler katılabiliyormuş.

Yazιnιn devamιnι oku »